Zima Sopot

Odwiedź Sopot zimą!

Częstym kierunkiem obieranym na zimowy urlop jest południe Polski, czyli góry – oczywiście z uwagi na możliwość korzystania z zimowych sportów. Wybór wydaje się oczywisty. A co powiedzieć o Sopocie? Być może niewiele osób myśli o Sopocie jako miejscowości, którą warto odwiedzić w zimie. O ile w lecie Sopot jest oblegany przez turystów, o tyle zimą nie jest tak często wybierany na miejsce spędzenia np. ferii zimowych. Dlaczego warto wziąć pod uwagę Sopot zimą?

Sopot – krótka historia

Sopot to nie tylko restauracje, puby i parawany na plaży. Sopot to piękne miasteczko z bogata historią. Pierwsze wzmianki o tym mieście pochodzą z 1283 roku. Sopot jako kurort zaczął się rozwijać w XIX wieku za sprawą Jerzego Haffnera. Stopniowo Sopot zyskiwał na znaczeniu i stał się miejscem letniego wypoczynku dla wielu tysięcy Polaków i nie tylko. Biorąc pod uwagę historię Sopotu można się spodziewać, że wiele uliczek może zaskoczyć nas zabytkowa architekturą.

Sopot – jod

Już dawno temu zrozumiano, że klimat w Sopocie ma niesamowite właściwości. Mnogość sanatoriów dowodzi, że warto odwiedzić Sopot. Prozdrowotne walory Sopotu można poznać przede wszystkim zimą. Dlaczego? Podczas sztormów i silnego wiatru do atmosfery uwalniają się duże ilości jodu. Jak wiemy jod to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Ponieważ pogoda zimą sprzyja występowaniu sztormów, dlatego o tej porze roku warto odwiedzić Sopot, aby skorzystać z jodu. Zimą można spotkać tłumy turystów spacerujących wzdłuż plaży lub spędzające czas na molo. Molo wcina się w morze na długość 458 metrów i to właśnie na nim można w szczególny sposób korzystać z jodu – badania dowodzą, że jodu w powietrzu jest dwa razy więcej na molo niż na brzegu morza.

Atrakcje w Sopocie zimą

Pobyt zdrowotny w Sopocie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z zimowych atrakcji. Niedaleko Opery Leśnej znajduje się wyciąg narciarski o długości 286 metrów. Łysa Góra, bo o niej mowa, wznosi się na wysokości 110 metrów n.p.m. i rozciąga się z niej piękny widok na Zatokę Gdańską. W Sopocie można więc poszaleć na nartach, sankach i łyżwach. Szczególne atrakcje przygotowano w związku z tym dla najmłodszych.

Sopot to idealne miejsce do wypoczynku zimą – nie jest zbytnio zatłoczony, można skorzystać z pobytu w Sopocie pod względem zdrowotnym, a dodatkowo dobrze bawić się korzystając ze sportów zimowych. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie wybrać się na ferie zimowe lub krótki urlop może rozważysz naszą propozycję odwiedzenia zimą Sopotu?

Filmy z Sopotu w zimie

Sopot noclegi
http://www.joasia.com.pl/
Apartamenty Sopot – Joasia
Ul. Chrobrego 47/49, 81-723 Sopot
Telefon:  + 48 691-95-22-71
E-mail:    joasia@joasia.com.pl

Dodaj komentarz