Transport i spedycja

Na czym polega spedycja?

Obecnie jest coraz większy popyt na usługi, które zajmują się krajowym i międzynarodowym transportem towarów. Firmy mają różne oferty i konkurują ze sobą w celu zapewnienia klientom najwyższej jakości usług i zadowolenia z usług.

Co to jest spedycja i transport krajowy i międzynarodowy?

Spedytor musi mieć odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Do obowiązków osoby koordynującej należy: nadzorowanie nadania i odbioru. Spedycja to nic innego jak usługi polegające na transportowaniu towarów z jednej lokalizacji do drugiej, z puntu A do punktu B. Osoba, która zajmuje się nadzorowaniem całego przebiegu transportu nazywana jest spedytorem. 

Bardzo często zdarza się tak, że firmy, które zajmują się usługami spedycyjnymi w swojej ofercie mają też dodatkowe usługi, np. dystrybucję. Działania firm spedycyjnych są zazwyczaj bardzo szerokie i urozmaicone, aby klienci byli zadowoleni i usatysfakcjonowani, nawet ci najbardziej wymagający. Firma transportowa nadzoruje cały przebieg procesu: znalezienie przewoźnika, dopełnienie wszelkich formalności oraz uzupełnienie dokumentów, przygotowanie przesyłek wraz z zabezpieczeniem towaru.

Spedycja zdjęcie
Spedycja zdjęcie

Przewożenie towarów może odbywać się za pomocą jednego środka transportu lub kilku, w zależności od trasy oraz potrzeb klienta.

Wyróżniamy dwa rodzaje spedycji: czystą (kiedy firma zajmuje się tylko przyjmowaniem zleceń i nadzorem) oraz mieszaną (dodatkowo firma świadczy takie usługi jak dystrybucja.

Praca spedytora

Spedytor przede wszystkim musi mieć bardzo dużą wiedzę na temat transportu i jak największe doświadczenie. Jeśli spełnia oba warunki zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowo w tym zawodzie jest ważne logiczne myślenie, rewelacyjna organizacja i umiejętne zarządzanie czasem. Jeśli usługa spedycyjna została wykonana na czas, a towar dotarł w idealnym stanie to możemy uznać, że firma się dobrze spisała.

Dodaj komentarz