Kilka słów o tonerach

Wydruk przeróżnych dokumentów jest w wielu gospodarstwach domowych związany z dużymi wydatkami. Przykłada się więc dużo uwagi do możliwości optymalizacji wydatków z tym związanych. Omawiamy proste rozwiązania pozwalające zmniejszyć koszty związane z wydrukiem w firmie.
Kwestia obniżania kosztów związanych z drukowaniem rzecz jasna nie dotyczy tylko dużych firm, każdy posiadacz drukarki przecież woli wydawać mniej niż więcej. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych rad w nieniejszym zakresie.


Wybór drukarki dostosowanej do potrzeb
Pierwszym wydatkiem związanym z drukowaniem jest rzecz jasna zakup odpowiedniej drukarki. Co warto wziąć pod uwagę wybierając sprzęt do drukowania? Do wyboru drukarki warto podejść typowo praktycznie przede wszystkim zastanawiając się nad tym, do czego będzie mi ta drukarka przydatna, jakiego rodzaju materiały będą drukowane? Czy potrzebna jest opcja wydruku w kolorze? Czy będę wykorzystywał opcje kopiowania? Czy będę drukował wysokiej jakości ilustracje? Jak bardzo intensywnie eksploatowana będzie drukarka? W bardzo wielu przypadkach okazuje się, że wystarcza zakup najprostszej drukarki monochromatycznej. Nie ma sensu płacić za te fucnkcjonalności w drukarce, z których nie planujemy korzystać wcale lub prawie wcale. W przypadku, gdy nie będziemy drukować na prawdę wielkich ilości, to warto też zwracać uwagę na wydajność i szybkość drukowania – jeżeli drukujemy tylko sporadycznie, to czy na prawdę niezbędna jest nam bardzo wysoka szybkość wydruku i najwyższa jakość? Najlepiej jest kupić drukarkę, która będzie odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb.

Nowy tusz – oryginalny czy zamiennik?
Koszty wydruku w dużej mierze uzależnione są od cen materiałów eksploatacyjnych. Zazwyczaj oryginalne wkłady są kosztowne. Na tak wysoki koszt markowych tonerów do drukarek składa się między innymi koszt starannie wykonywanych testów, mających na celu zaoferowanie klientowi skontrolowanego, wysokiej jakości produktu. Oczywiście producenci zamienników także realizują liczne testy, niemniej na pewno nie na aż tak szeroką skalę. Na koszt markowego produktu niewątpliwie składa się także cena za renomowaną markę. Przeanalizowawszy wszelkie za i przeciw mnóstwo osób decyduje się na zakup zamiennika, zazwyczaj ze względu właśnie na niższą cenę.


Wiele można oszczędzić także stosując proste, praktyczne rozwiązania. Na przykład drukując duże ilości tekstu warto korzystać z niższej jakości druku. Jeśli drukujemy dokumenty na własne potrzeby warto także korzystać z niższej jakości papieru.

Dodaj komentarz