Styl BOHO – dywany we wnętrzach

Dywany na miarę stylu boho to trend zbliżającego się sezonu. Żeby dobrze w niego utrafić należy się dowiedzieć czy ten styl jest. Przede wszystkim lubi sprawić wrażenie, że ma w sobie wiele przypadkowości. Bez względu na ilość oddanej mu uwagi i czasu chce nosić w sobie ślady niedbałej elegancji i bez wysiłkowego planowania. Styl kapryśnie pogrywa kolorem, fakturą, wzorem i antykiem. A na koniec łączy to mocno spersonalizowanym akcentem.

Wrażliwość pozwoli uniknąć przeładowania akcentem. Wnętrze boho nie podlega sztywnym regułom. To unikalny trend który jest ponad oczywistym. Jest historią życia opowiedzianą przez wystrój.

Wzorzyste dywany to jedna z kluczowych strategi. Jeszcze lepiej jeśli nie wypełnia całej powierzchni strefy wypoczynkowej ale daje to możliwość zastosowania zabiegu typowego dla stylu. Gładki, duży dywan spełni rolę pokrycia przestrzeni i nadania potrzebnego ciepła. Wzorzysty dywan ułożony na górze, będzie zwracał uwagę i przekierowywał ją w centralną część pomieszczenia.

 

Interpretacja stylu może poprowadzić nas w różnych kierunkach. Dywan może nawiązywać do współczesnych aranżacji i pozostać neutralny, pozostawiając miejsce dla innych akcentów. Jeśli zamierzasz poszaleć z meblami, narzutami, dziełami sztuki, dywan lub dywany w pomieszczeniu możesz jeszcze pozostawić neutralne. Poza opcją nawiązywania do kolorystyki ścian, sam może stanowić akcent pomieszczenia.

Boho jest artystą kolekcjonerem. Z niezwykłym wyczuciem łączy elementy z różnych epok i miejsc. Zestawia kontrastowe ale zarazem powiązane ze sobą rzeczy.

Boho realizuje projekty z poziomu intuicji niż zasad. Oczywiście można się wspierać bezpiecznymi rozwiązaniami poprzez dobór podobnych wzór w rożnych odcieniach i w różnej skali. Jednak całe założenie projektu będzie zachęcać do wyjścia poza bezpieczne granice przewidywalności.

Ekspresja artystyczna jest ważna dla wystroju boho. Kolejnym istotnym punktem zaczepienia są obrazy. Stanowią jeden z wielu rodzajów sztuki znalezionych w pokojach boho. Są tam też rzeźby, znalezione przedmioty, lustra, elementy naturalne i osobiste pamiątki.

Zapomnij, co myślisz, że wiesz o tym, jak sztuka powinna się eksponować na ścianach, a impuls niech dyktuje, jak wysoko i daleko od siebie znajdą się przedmioty. Trochę asymetrii tylko potęguje efekt.

Styl boho znany jest ze światowych wpływów. Mieszanie elementów z różnych narodów i kultur nada przestrzeni. Zróżnicowana paleta opowie historię podróży, nawet jeśli niektóre fragmenty pochodzą z miejsc, w których jeszcze nie byłeś.

Dodaj komentarz