Dywan Obsession Lollipop

Rodzaje dywanów

Dywany shaggy

Rzecz jasna przypatrując się wykładzinom bardzo pociąga nas delikatność oraz gęstość jego runa. Ładny przyjemny włos łagodnie otula stopy, jego budowa powoduje też, że wnętrze wydaje się być niesamowicie przytulnym. To rzecz jasna atuty takiego rodzaju dywanów. Przewidując wykorzystanie włochacza w aranżacji swego domu warto brać pod uwagę, że po jakimś czasie jego użytkowania włochate runo może się stopniowo wygniatać, tracąc swój unikalny styl. To właśnie z tego względu warto stosować dywaniki włochacze szczególnie tam, gdzie nie będzie narażony na intensywną eksploatację. I to rzecz jasna zazwyczaj z tego względu wykładzina z długim runem źle spisze się w pokoju dziecięcym, zwłaszcza u takich dzieci, które chcą się bawić na dywanie. Użytkując wykładzinę takiego typu stopniowo zauważysz, że w jego włochatym runie niestety wbijają się rozmaite pyłki oraz niewielkie zanieczyszczenia. To właśnie z tego powodu przed nabyciem shaggy powinni się dobrze zastanowić alergicy. Pewnikiem jest także , że tego rodzaju dywanik shaggy może być kłopotliwy w szorowaniu. Nawet tak codzienna czynność jak odkurzanie może okazać się kłopotliwa, no bo jak można dokładnie odkurzyć taki gęsty chodnik? Wiadomo, że mówiąc, o powyższych kwestiach nie mamy na celu w ogóle zniechęcić was do zakupu dywanu włochacza. Trzeba tylko zastanowić się wcześniej, jakich trudności może nastręczać korzystanie z zakupionego dywanu. Sporo ludzi myśląc nad tym postanawia po prostu modelu dywan o dość krótkim włosiu. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, realne jest też produkowanie wykładzin przestrzennych, wzorów, w których dzięki uwzględnieniu runa o zróżnicowanej długości osiąga się efekt przestrzenności. Motyw taki przypada do gustu szczególnie dzieciom. To niewątpliwa i niezaprzeczalna zaleta tego typu dywanów z długim włosem.

Wełniane dywany
Pomimo że wełna, jako budulec wykładzin trochę wychodzi z użytku, w dalszym ciągu dywany tego gatunku mają sporo swych fanów. Wykładziny wełniane wbrew obiegowym opiniom są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu służą naprawdę długo. Co bardzo istotne są to dywany całkowicie ekologiczne, wolne od sztucznych składników. Ale wełna ma dość istotne mankamenty, o których dobrze będzie wiedzieć.

Dywan beże wykonany z wełny
Dywan beże wykonany z wełny

Taki dywan nie jest dobrym rozwiązaniem dla alergików. Okazuje się niestety, że w początkowym okresie funkcjonowania wykładziny tego rodzaju, mamy do czynienia z naturalnym pyleniem. Jest to istotnym minusem dla osób uczulonych na przeróżne roztocza. W praktyce okazuje się także, że chodnik wełniany niełatwo jest czyścić. Oczywiście cechy te nie muszą być kłopotem, istotne jest po prostu, by mieć świadomość tych kwestii i odpowiednio się na tego typu sytuacje przygotować. Warto też wiedzieć, że takie dywany do tanich nie należą, z tego względu nie może sobie na nie pozwolić wiele ludzi. Duży kilkumetrowy chodnik będzie nawet kosztować kilka tysięcy złotych.

Dywan tkany ręcznie
Do bardzo ekskluzywnych wzorów zalicza się oczywiście te tkane ręcznie. Czym cechują się takie wzory? Otóż dywany ręcznie wytwarzane są przede wszystkim unikalne. W związku z tym, są rzecz jasna sporo kosztowniejsze od swych przemysłowo wytwarzanych odpowiedników. Ręcznie tkany dywan doskonale będzie się prezentował w oryginalnych, wysublinowanych aranżacjach, gdzie liczy się każdy detal.

Dodaj komentarz