Wrocław – miasto kontrastów

Wrocław to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Wiele osób przeprowadza się do Wrocławia w poszukiwaniu pracy, w celu kontynuowania nauki czy po prostu, aby poznać nowych ludzi. Turyści zachwyceni są Rynkiem i starymi kamienicami, atmosferą dużego miasta i możliwościami kulturalnymi jakie udostępnia Wrocław. Jednak jest też druga strona miasta.

 

Wrocław był Europejską Stolica Kultury w roku 2016. Wybór nie był przypadkowy. Wrocław rzeczywiście tętni życiem i nie da się w nim nudzić. W związku z ilością uczelni do miasta przybywa mnóstwo młodych ludzi. Energia miasta bardzo im odpowiada. Jednak gdy ktoś bliżej się przyjrzy miastu zobaczy jego drugie oblicze. Co mamy na myśli?

W starszych dzielnicach miasta szerzy się plaga alkoholizmu. Sporo jest też osób biednych, bezdomnych, które notorycznie nagabują turystów o pieniądze. Często są to ludzie, którzy po prostu w ten sposób zarabiają na alkohol. W oczy rzuca się także nieład i brak czystości. W starych kamienicach wiele osób nie posiada łazienki i toalety w domu – muszą korzystać z ogólnodostępnej toalety na korytarzu.

 

 

Wrocław boryka się także z plagą szczurów – nawet w biały dzień można usłyszeć ich działalność nawet w centrum miasta. Dwa razy do roku przeprowadzana jest obowiązkowa deratyzacja, ale podejmowane działania nie przynoszą zamierzonego efektu.

Oczywiście powyższe problemy nie zmieniają faktu, że Wrocław jest miastem inspirującym, które warto zobaczyć i poczuć.

Dodaj komentarz