Sypialnia, łóżko, materac

Zadbaj o dobry sen!

Zastanawiasz się w jaki sposób mógłbyś zadbać o jakość swojego snu? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat materacy do spania!

Obecnie bardzo wiele łóżek do spania jest zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu osobno zamawianego materaca. Jest to bardzo dobre rozwiązanie – umożliwia bowiem dostosowanie rodzaju materaca do potrzeb osoby, która będzie korzystać z danego łóżka.

Komfort snu jest ważny

Nie od dzisiaj jest wiadome, że jakość snu ma ogromny wpływ na nasze życie. Sen ma zasadniczy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu – sprzyja dobrej pamięci oraz optymalnej koncentracji. Natomiast niewystarczające wysypianie się może powodować między innymi zaburzenia nastroju, trudności w skupieniu uwagi, spadek motywacji czy spadek zdolności twórczego myślenia. Wziąwszy pod uwagę fakt, że na sen poświęcamy średnio 1/3 naszego życia, łatwo dojść do bardzo trafnego zresztą wniosku, że naprawdę warto zadbać o komfort swojego snu.

Wpływ materacu na jakość snu

Jeżeli kładąc się do łóżka, trudno ci znaleźć leżącą pozycję, w której będziesz się mógł rozluźnić, w której będziesz się czuć naprawdę komfortowo, to może być poważny sygnał nawołujący do zainwestowania w odpowiednio dobrany materac. Zasadniczym celem każdego producenta materacy jest wykonanie go tak, by zniwelować naciski na ciele do minimum. Im lepiej materac zostanie dopasowany do ciała, tym lepszy, zdrowszy będziemy mieli sen. Ogromne znaczenie podczas snu ma także odpowiednie ułożenie kręgosłupa, twardość materaca należy dobrać tak, by kręgosłup mógł znajdować się podczas snu w neutralnej dla niego pozycji. Można tutaj się posłużyć prostym przykładem: jeżeli materac, na którym śpimy będzie na tyle miękki, że będziemy się w nim zapadać, to kręgosłup niestety przez całą noc będzie pozostawał nienaturalnie wygięty. Efektem tego będzie brak regeneracji przestrzeni międzydyskowych, co po nie długim czasie może skutkować schorzeniami kręgosłupa.

Materac Mind Impression marki PerDormire

Materace kolekcji Blue line znanego producenta PerDormire wyróżniają się zastosowaniem wysokiej klasy materiałów. Materac Mind Impression został wykonany z dwóch rodzajów wysokogatunkowych pian. Jedna z nich, tzw. pianka leniwa ma za zadanie optymalnie dopasować się do kształtu ciała, natomiast druga, tzw. pianka zimna pełni funkcję stabilnego i wygodnego podłoża. Zastosowanie materaca Mind Impression łagodzi bóle pleców, stawów i kręgosłupa. Materac zapobiega także powstawaniu odleżyn i dobrze wpływa na krążenie krwi.

Poniżej schemat budowy materaca Mind Impression:

Mind Impression warstwy

2 komentarze

Dodaj komentarz