Księgowa w pracy

Profesjonalne biuro rachunkowe. Jakie cechy powinno mieć?

Właściciele firm, którzy wybrali swoje biuro rachunkowe wiedzą jak istotne jest to, aby firma, której zaufamy była profesjonalna i na wysokim poziomie. Nie każdy ma świadomość jak to wpływa na rozwój naszej firmy oraz na nasze sukcesy.

Nie zawsze warto oszczędzać na tego typu usługach, bo przysłowiowe 100 zł tańszej usługi może nas w przyszłości kosztować o wiele więcej lub sprawić, że stracimy korzyści, które byłyby dla nas dochodowe. Jest kilka czynników, na które musimy zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru biura rachunkowego.

Po pierwsze zweryfikujmy czy dane biuro ma Licencję Ministerstwa Finansów. Bez tego dokumentu biuro nie ma prawa do prowadzenia działalności. Taki certyfikat otrzymują osoby po zdaniu egzaminu państwowego. Dodatkowo muszą mieć za sobą dwuletni staż w księgowości i minimum średnie wykształcenie.

Kolejną rzecz, którą trzeba sprawdzić to posiadane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przez biuro rachunkowe. Jest to konieczne! Dlaczego to tak ważne? Ponieważ w razie popełnionego błędu przez księgowego wszelkie szkody zostaną pokryte z tego ubezpieczenia.

Zwróćmy też uwagę na to czy biuro, z którymi chcemy rozpocząć współpracę należy do wszelkich organizacji branżowych. Jeśli tak, to możemy stwierdzić, że dba o rozwój swoich kompetencji i podnosi stale jakość świadczonych usług. Przepisy zmieniają się i bardzo istotne jest to, aby dokumenty spełniały najnowsze wymogi.

Kolejną kwestia jest komunikacja z danym biurem. Nie zawsze fizycznie możemy dotrzeć do biura rachunkowego, dlatego sprawdźmy czy istnieje możliwość w takich przypadkach przesyłania dokumentów w formie elektronicznej lub z pomocą kuriera. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, a co za tym idzie pieniądze.

Praca księgowego
kalkulator i dokumenty

W obecnych czasach technologia stale idzie do przodu i coraz więcej biur rachunkowych oferuje przedsiębiorcom nadzorowanie wszelkich dokumentów za pomocą telefonu lub tabletu.

Przed podjęciem decyzji, z którym biurem będziemy współpracować sprawdźmy zakres usług oraz ceny. Nie zawsze warto decydować się na najtańsze rozwiązania, ponieważ każda dodatkowa usługa może nas słono kosztować co w rozrachunku końcowym wyjdzie dużo drożej.

Opinie klientów to kolejna rzecz, która powinna nas zainteresować. Zadowoleni klienci to najlepsza rekomendacja, dlatego warto to zweryfikować.

Dopytajmy również o doświadczenie danej firmy oraz stosowane techniki bezpieczeństwa, zarówno w biurze, jak i zabezpieczenie elektroniczne dokumentów.

Zainteresujmy się również czy konkretne biuro rachunkowe obsługuje w językach obcych, posiada obsługę kadrową lub doradztwo podatkowo-prawne. Lepiej korzystać z usług zaufanej firmy, w razie potrzeby na dodatkowe usługi niż od nowa rozpoczynać poszukiwania.

prawoipodatki.omul. Modrzewiowa 45, 20-138 Lublin
Tel: 81 748-32-66, 501-076-138
e-mail: rachunkowosc@prawoipodatki.com

Dodaj komentarz