Kuchnia w szarościach

Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mebli kuchennych to zapewne podstawowym dylematem jest kwestia tego czy zdecydować się na meble na wymiar, czy może kupić typowe meble systemowe. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jakie słabe i mocne strony mają meble robione na zamówienie.

Oczywiście urządzając kuchnię każdy z nas pragnie by była ona nie tylko piękna, ale także funkcjonalna i praktyczna. Ogromne znaczenie ma także trwałość użytkowanych mebli, gdyż są one narażone na powietrze o podwyższonej wilgotności oraz w niektórych miejscach podwyższone temperatury (okolice piekarnika lub kuchenki).

Funkcjonalność mebli kuchennych

Planując wyposażenie kuchni warto wziąć pod uwagę nasze potrzeby nie tylko obecne, ale także te przewidywane np. za dziesięć lat. Przecież nikt nie wyposaża kuchni na rok czy dwa. Meble będą służyć zapewne przynajmniej kilka lub nawet kilkanaście lat. Dlatego warto zwrócić uwagę na takie sprawy jak np. praktyczne rozmieszczenie szafek – żeby szuflady oraz szafki z naczyniami były jednocześnie blisko kuchenki oraz ewentualnej zmywarki. Bardzo duży wpływ na komfort w przygotowywaniu posiłków ma także odpowiednia wysokość blatu oraz wiszących szafek. Wybierające meble na zamówienie możemy wszelkie te kwestie dostosować stricte do naszych potrzeb. Warto też wiedzieć, że decydując się na meble na zamówienie mamy do pomocy w urządzaniu kuchni także firmowego profesjonalnego (oczywiście w zależności od jakości wynajętej firmy 🙂 ) projektanta wnętrz, który nie rzadko podpowiada naprawdę wiele praktycznych pomysłów, które warto wykorzystać w kuchni.

Przytulna i funkcjonalna kuchnia na wymiar
Przytulna i funkcjonalna kuchnia na wymiar

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Staranne zagospodarowanie każdego kawałka ściany czy podłogi w kuchni ma ogromne znaczenie zwłaszcza obecnie, gdy tak popularne są niewielkie mieszkania lub kawalerki w blokach mieszkalnych. Meble wykonane na zamówienie pozwalają na wprowadzenie także nietypowych rozwiązań, które w przypadku mebli systemowych są niedostępne. Może to być na przykład maksymalne wykorzystanie ścian w kuchni – w meblach na zamówienie szerokość ostatniej szafki będącej przy ścianie można dostosować tak, by nie było pustej niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy ścianą, a szafką – po prostu szafka z blatem kończy się na ścianie. Bardzo praktyczną sprawą w meblach na zamówienie jest także możliwość dowolnego ułożenia szafek – możemy swobodnie podejmować decyzje, np. w których szafkach w którą stronę mają się otwierać drzwiczki, w lewo, w prawo, a może do góry? Możliwości są praktycznie nieograniczone!

Oczywiście minusem mebli na wymiar jest ich stosunkowo wyższa cena w porównaniu z meblami gotowymi. Ale pamiętajmy, że zakup mebli kuchennych jest inwestycją na wiele lat naprzód i to właśnie od nich w dużej mierze będzie zależeć komfort codziennego użytkowania mieszkania. Pomyśl – skutki wyboru tych mebli będziesz odczuwał każdego dnia przez wiele kolejnych tygodni, miesięcy i lat. Właśnie to sprawia, że meble na wymiar są najczęściej wybieraną opcją wśród inwestorów.

Funkcjonalne wnętrze mebli kuchennych, Cargo
Funkcjonalne wnętrze mebli kuchennych, Cargo

—————————————————
Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Dynarekmeble.pl
Meble kuchenne Lublin

Meble kuchenne, Kuchnie na wymiar


Janusza Korczaka 22,
20-456 Lublin
+48 506 677 823

Dodaj komentarz