Dywan dziecięcy

Dywan w mieszkaniu

Urządzając salon sporo osób planuje zakup dywanu. O czym pamiętać na etapie wyboru dywanu do pokoju?

Dywany są niezwykle częstym w naszym kraju elementem wystroju wnętrz. Zazwyczaj stosuje się je w typowych pomieszczeniach mieszkalnych. Są wykorzystywane zarówno w aranżach nisko budżetowych jak i w ekskluzywnych projektach wnętrz z najwyższej klasy. Niemniej najczęściej kupuje się dywany do salonu lub sypialni. O czym pamiętać wybierając dywan?

Dywan- czym się kierować?
Kupując dywan dobrze jest mieć świadomość różnych prostych zasad, którymi dobrze jest się kierować podczas zakupów. Przede wszystkim zwrócimy uwagę na wielkość kupowanego.

Dywan powinien harmonijnie współgrać z meblami, najczęściej optymalnym rozwiązaniem będzie dywan, na którym częściowo są usytuowane meble, dzięki temu te obiekty stanowią zamkniętą konfigurację.
W sytuacji mamy zamiar uwzględnić spory dywan obejmujący całą przestrzeń warto pamiętać, by został on ułożony tak, aby od ścian dzieliła go przestrzeń umożliwiająca bezproblemowe otwieranie drzwi.
Sprawdzoną praktyką okazuje się też unikanie miejsc, gdzie chodząc po pokoju jedną nogą stawalibyśmy na dywanie, a drugą po gołej podłodze, bo wywołuje to dyskomfort.
Jeżeli dywan planowany jest pod stołem w jadalni, koniecznie musi być on na tyle duży, by w całości stały na nim krzesła (także, gdy są odsunięte od stołu).
W większych pomieszczeniach na ogół lepiej jest zastosować kilka niewielkich dywaników wprowadzających podział na funkcjonalne strefy.

Barwy dywanu w mieszkaniu
Wybierając dekor dywanu, warto w pierwszej kolejności zastanowić się też , na ile będzie on podatny na zabrudzenia (np. czy są dzieci, czy po pomieszczeniu będziemy chodzić w butach, lub, alby czy w domu będą psy lub inne zwierzęta) – na jednych kolorach ubrudzenia widać wyraźniej, na innych prawie w ogóle. Niektórzy nawet dobierają barwy dywanu do sierści wychowywanego zwierzaka :).

Obszerny wybór dywanów do mieszkania znajdziesz w sklepie internetowym kochamydywany.pl w kategorii Dywany do salonu.

Tymi zasadami warto się kierować:
– Jedną z dobrych metod doboru wzoru jest wzięcie pod uwagę, czy pomieszczenie jest skutecznie doświetlone. Jeśli zależy nam na tym, aby pokój był optymalnie doświetlony, niewątpliwie sprawdzi się jasny kolor odbijający promienie słoneczne.
– Najczęściej stosuje się dywany kontrastujące z barwą podłogi
– Przed nabyciem dywanu można zastanowić się także, czy dywan będzie odgrywał zasadniczą rolę w aranżacji (przyciągał spojrzenie) czy może będzie to jedynie ciekawe tło dla całej aranżacji.
– Trzeba też pamiętać, że nazbyt duże wypełnienie dekorami całej aranżacji mogłoby spowodować, że pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie mniejszego.
– Na pewno warto poczytać coś dotyczącego metod doboru barw w aranżacjach.

Dywan dziecięcy marki Obsession

Zamawiając dywan do pokoju niewątpliwie będziemy także podejmować decyzję odnośnie jego konturów oraz wysokości runa. Dywan o prawidłowo dobranym kształcie będzie mieć także wpływ na to jak optycznie będziemy odbierali przestronność w danym pokoju. Najprawdopodobniej gęste i wysokie runo będzie przytulne w dotyku (tzw. dywany włochacze), z drugiej strony prościej będzie dbać o schludność dywanu z niewielkim runem.

A poniżej prezentujemy film ilustrujący proces produkcji dywanów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz