syntetyczny diament

Diamentowe pasty ścierne – dlaczego tak skuteczne?

Osoby lub firmy specjalizujące się w obróbce materiałów bardzo często poszukują wysokiej klasy past polerskich. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na pasty diamentowe? 

Pasty diamentowe są z powodzeniem stosowane w rozmaitych gałęziach przemysłu już od dziesięcioleci. Produkty te okazują się bardzo skuteczne w złożonych procesach obróbki powierzchni najróżniejszych, nawet najtwardszych materiałów. 

Wyjątkowy skład past diamentowych

Intrygująca nazwa tego rodzaju produktów nie jest żadnym marketingowym chwytem. Faktycznie w pastach diamentowych wykorzystuje się diamenty, tyle, że wyprodukowane metodami laboratoryjnymi. Diamenty pochodzenia naturalnego są oczywiście towarami ekskluzywnymi i o ich tego typu wykorzystaniu w przemyśle raczej nie ma mowy. Natomiast diamenty potocznie nazywane ‘syntetycznymi’ parametrami fizycznymi obecnie niczym już się nie różnią od tych naturalnych. Według zaufanych źródeł diamenty te niezależnie od sposobu ich wytworzenia są takie same. Z tego względu diamenty syntetyczne z powodzeniem wykorzystuje się także w branży jubilerskiej. W pastach diamentowych stosuje się proszek diamentowy, czyli wysoce rozdrobniony materiał, którego drobiny charakteryzują się parametrami, które idealnie sprawdzają się w obróbce materiałów. 

Oprócz wytrzymałości i wysokiej twardości, diamenty syntetyczne charakteryzują się także obojętnością chemiczną oraz odpornością na wysokie temperatury co czyni je znakomitym surowcem do tworzenia past polerskich. 

Pasty diamentowe – zastosowanie

Chociaż temat past polerskich może kojarzyć się przede wszystkim z branżą blacharską w motoryzacji, to jednak produktów tych nie stosuje się do korekt powierzchni lakierniczych. Diamentowe pasty polerskie stosuje się przede wszystkim w obróbce materiałów twardych typu szkło, oraz najróżniejsze metali takich jak mosiądz, stal nierdzewna, miedź, aluminium lub żeliwo. Wykorzystuje się je także do polerowania ceramiki, a także kamieni szlachetnych i półszlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie. 

W zależności od potrzeb wykorzystuje się pasty diamentowe z drobinkami o różnej gradacji. Jak możemy przeczytać na stronie producenta pasta-diamentowa.pl, gęstość past dostosowuje się do twardości polerowanych powierzchni. Produkty tego typu są sprzedawane najczęściej w strzykawkach oraz niewielkich pojemnikach. Na potrzeby specjalistów z różnych branży dostarczany jest także proszek diamentowy, dzięki któremu można samodzielnie stworzyć pastę dopasowaną ściśle do indywidualnych potrzeb.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.