Drzwi do mieszkania

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania?

Wiele osób przed zakupem swojego pierwszego mieszkania zadaje sobie pytanie na co zwrócić uwagę, aby nie żałować swojego zakupu i być pewnym podjęcia swojej decyzji. Szczególnie chodzi tu o młode osoby, które często biorą duży kredyt i boją się, że pochopnie się na coś zdecydują.

Zakup mieszkania

Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem wymarzonego mieszkania.

Każdy kto podejmuje decyzję o zakupie mieszkania zwraca uwagę na cenę. Zapoznajmy się przede wszystkim z ceną za 1m2. Na rynku są wiele rozbieżności, jeśli chodzi o cenę, a to zależy od lokalizacji, standardu itp.

Druga kwestia to standard. Tutaj zaliczamy takie udogodnienia, jak: miejsce parkingowe, piwnica, ochrona czy winda. Te elementy zwiększają komfort, ale również cenę inwestycji. Obecnie wysoki standard oferuje Panorama, która ma w ofercie piękne mieszkania w Łodzi.

Kolejna sprawa to lokalizacja. Przed zakupem koniecznie musimy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, aby dowiedzieć się co w koło naszego mieszkania będzie budowane. Zwracajmy też uwagę na to ile będzie nam zajmował czasu dojazd, np. do pracy, do przedszkola czy szkoły dziecka.

Apartamentowiec
Apartamentowiec

Metraż mieszkania i ustawność to bardzo ważny czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Przemyślmy przyszłościowo jaki metraż nas interesuje oraz jaki układ pomieszczeń spełni nasze oczekiwania. Jeśli sami mamy problem z tym jak to powinno wyglądać warto skonsultować się z architektem, który nam przygotuje projekt i zaproponuje rozmieszczenie.

Następny czynnik to piętro, na którym chcemy zamieszkać. Tutaj nie tylko chodzi o wygodę, ale też na akumulowanie ciepła w mieszkaniu.

Mało kto zwraca uwagę na to, z której strony będzie mieszkanie. Jednak warto wiedzieć, że najlepiej jest wybierać mieszkanie od strony południowej, ponieważ będzie bardziej nasłonecznione, a rachunki za ogrzewanie będą mniejsze.

Wysokość czynszu również jest bardzo ważna. Sprawdźmy co wchodzi w tą kwotę, aby nie okazało się, że potem będziemy rozczarowani lub zdziwieni. Technologia budowy to kolejny punkt do odhaczenia. Dowiedzmy się jakie są przegrody zewnętrzne, grubość ścian wewnętrznych i szczelność okien. Jeżeli kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego dokładnie sprawdźmy księgę wieczysta oraz akt notarialny sprzedaży mieszkania.

Nie zapomnijmy o sprawdzeniu wiarygodności dewelopera. Tutaj ważna jest terminowość, jakość usług, opinie byłych klientów oraz czy posiada wszelkie pozwolenia.

PANORAMA APARTAMENTS

ul. Piotrkowska 198 Łódź, wejście od ul. Wigury.

Adres mailowy: biuro@panorama-apartments.pl

 Dodaj komentarz