Nowoczesna łazienka

Jak wybrać dobrą baterię łazienkową

Jeżeli jesteś na etapie planowania swojej nowej łazienki, to jedną z decyzji, którą musisz podjąć jest zakup odpowiedniej baterii umywalkowej. Na co zwrócić uwagę kupując armaturę łazienkową?

Oczywiście gusta są różne, każdemu podobać się może coś całkowicie zgoła różnego. Większość z nas podczas zakupu armatury łazienkowej kieruje się przede wszystkim wyglądem oraz ceną (z wyjątkiem nielicznych osób, które mają ogromny budżet do dyspozycji i korzystają z usług projektanta wnętrz). Rzadko mówi się o praktycznych sprawach związanych z wyborem baterii umywalkowej – a jest ich sporo, zwracając na nie uwagę podczas zakupu możemy bardzo ułatwić sobie życie a nawet zaoszczędzić pieniądze.

Baterie łazienkowe – praktyczne podejście

Jeśli jesteś człowiekiem praktycznym, to zapewne spodoba Ci się przygotowana przez nas lista czynników absolutnie praktycznych, na które warto zwracać uwagę kupując krany do swojej łazienki.
Praktyczne baterie łazienkowe cechują się:
  • są jednouchwytowe: szybsze ustawianie strumienia wody i jego temperatury, dzięki temu skraca się czas poboru wody
  • są obłych kształtów: łatwiej utrzymać czystość, krople same spływają po pochyłych płaszczyznach baterii
  • grubą chromowana powłoka: nie matowieje i nie ściera się wraz z upływem czasu
  • są ciężkie: to ważna informacja na temat składu stopu użytego do budowy korpusu baterii, im bateria jest cięższa, tym lepiej
  • w opcji posiadają termostat: wystarczy raz na baterii umywalkowej ustawić pożądaną temperaturę i za każdym razem będziemy mieli już taką samą
  • baterie bezdotykowe: oszczędzają wodę przez samoczynne zamykanie zaworu, są niezwykle higieniczne
Oczywiście każde z zastosowanych powyżej rozwiązań podnosi cenę kupowanej armatury. Ale wziąwszy pod uwagę, że z armatury łazienkowej korzystamy całymi latami a nawet dziesięcioleciami…
Baterie łazienkowe w sklepie internetowym SklepKati.pl
Baterie łazienkowe w sklepie internetowym SklepKati.pl

Baterie łazienkowe – design

Design w łazience to sprawa ogromnej wagi. Tak jak ogromna jest różnorodność aranżacji łazienek, tak obszerny jest asortyment armatury. Wybór baterii łazienkowych dostępny obecnie na polskim rynku jest wręcz oszałamiający. Nie sposób wyczerpać w jednym artykule wszystkie możliwości. Zwrócimy uwagę na kilka podstawowych czynników.
1. Baterie umywalkowe i wannowe różnych typów. Na ogół przyzwyczajeni jesteśmy do typowych baterii ściennych lub montowanych na umywalce. Jednak warto pamiętać, że do dyspozycji mamy jeszcze baterie wolno stojące oraz podtynkowe. To daje ogromne możliwości aranżacyjne, ale jest związane z innym rozprowadzeniem instalacji wodnej i kanalizacyjnej, co sprawia, że pewne wstępne założenia co do wyglądu łazienki warto podjąć jeszcze na etapie projektowania instalacji sanitarnych w całym mieszkaniu.
2. Różnorodność kolorów. Mając dostępne baterie w rozmaitej kolorystyce można naprawdę swobodnie kreować przestrzeń łazienki. Mamy do dyspozycji nie tylko różne metaliczne wybarwienia tj. chrom, mosiądz, itp. ale tez po prostu baterie w intensywnych kolorach tj. niebieski, żółty, pomarańczowy, czarny, fioletowy – wybór jest ogromny! Łazienka nie musi być srebrno biała
3. Wybierz to, co ci się podoba. Nie kieruj się modą. W końcu z łazienki kilka razy dziennie będziesz korzystać właśnie Ty i to nie tylko przez tydzień czy miesiąc, ale możliwe, że nawet przez całe dziesięciolecia.

Dodaj komentarz