Brykiet i pellet na straży domowego ogniska

Pellet i brykiet to ekologiczne paliwo o wielu zastosowaniach. Przekonaj się dlaczego warto stosować paliwa z biomasy.

Chociaż sezon zimowy praktycznie za nami, to przyznacie, że jeszcze nie jeden raz tej wiosny napalimy w kominku lub włączymy kocioł. Szczególnie teraz, gdy będziemy razem z rodziną spędzać czas w domu, warto zadbać o dobry klimat i ciepło. A jeśli mówimy o cieple to oczywiście na myśl przychodzi odpowiedni opał.

Brykiet do kominka

Brykiet to doskonałe paliwo do palenia w kominku. Wielu ludzi preferuje drewno – ceni je za klimatyczny nastrój jaki daje, naturalność i chyba tradycję. Widok ułożonych kawałków drewna przeznaczonych do palenia zawsze przywołuje miłe skojarzenia. Jednak pellet ma także spore zalety i zaraz się nimi z Wami podzielę.

Brykiet jest bardzo wygodnym paliwem. Sprasowane trociny z drzew iglastych lub z dębu, dostępne w wygodnej formie kostek wielkości 40 do 80 mm,to kusząca propozycja. W produkcji brykietu nie jest używane żadne spoiwo łączące, dzięki czemu nie wydziela się nic co mogłoby osadzać się w kominie. Poza tym brykiet jest niesamowicie kaloryczny i wydajny. Wilgotność brykietu wynosi 5-7%, spala się praktycznie w całości, popiół jest na poziomie 0,3%.

Zaletą brykietu jest też jego spalanie. Brykiet spala się w całości i nie dokłada się go do kominka. To znaczy, że raz zapakowujemy komorę spalania i przy optymalnym ułożeniu kostek możemy cieszyć się ciepłem nawet do 24h.

Pellet do kotła

Pellet to drobniejsze paliwo. Najczęściej występuje w formie wałków o średnicy 6, czy 8 mm. Idealnie nadaje się do spalania w kotle z automatycznym podajnikiem. Znów można wspomnieć o zaletach tego paliwa z biomasy – jest ekologiczne, ekonomiczne i wygodne. Ekologiczne ponieważ jest w 100% z naturalnych surowców, najczęściej trocin dębowych czy sosnowych. Ekonomiczne – ponieważ parametry pelletu jest bardzo wysokie w stosunku do ceny, porównując na przykład z drewnem i powstają z odpadków – najczęściej z trocin pozostałych z obróbki drewna. Wygodne ponieważ wystarczy raz zasypać podajnik i można na długie godziny zapomnieć o ogrzewaniu.

Jak zdobyć dobrej jakości pellet lub brykiet?

Brykiet i pellet można zamawiać przez internet. Często sprzedawcy oferują pakowanie po 10 czy 15 kilogramów, aby klient mógł kupić niewielką ilość i wypróbować. Taką opcję oferuje na przykład sklep dobrybrykiet.pl. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą zamówić opał w sklepie internetowym, a dostawa będzie zrealizowana do 48 godzin. Taką opcję sklep proponuje mieszkańcom:

Życząc wszystkim przyjemnie spędzonego czasu w gronie rodziny, zachęcamy byście pamiętali, że dobry klimat w domu to ciepło i bliskość członków rodziny.

Dodaj komentarz