kiszone ogorki

Na czym polega zdrowe odżywianie?

Temat zdrowego odżywiania w ostatnim czasie jest bardzo gorący. W mediach nieustannie mówi się o tym, jak korzystnie na organizm potrafią wpływać odpowiednio dobrane posiłki. Mimo to wiele osób wciąż nie rozumie ideai zdrowego odżywiania i łączy ją jedynie z procesem odchudzania. Jest to duży błąd.

Regularność – podstawa zdrowego odżywiania

Zdrowe żywienie to przede wszystkim odpowiednie nawyki. Jednym z nich jest spożywanie posiłków każdego dnia o tej samej porze. Ludzie zapominają jak ważne w zdrowej diecie jest to, aby zachowywać prawidłowe odstępy między posiłkami. Dzięki temu można skutecznie uniknąć uczucia głodu.

Regularne spożywanie jedzenia wiąże się  ze stabilizacją poziomu glukozy. W chwili, kiedy nie dopuszczany do dużych przerw między posiłkami, poziom glukozy nie zmienia się raptownie, co jest bardzo zdrowe dla organizmu.


Produkcja Kapusty i Ogórków Kiszonych Karol Bultrowicz
http://slonecznepole.com.pl/kategoria/kapusta-kiszona/
Czajków 31
62-814 Blizanów

Ilość oraz wielkość posiłków również ma duże znaczenie. Porcje jedzenia powinny być takiej wielkości, aby się nimi nasycić, ale nie przejeść. Żeby nie być głodnym czy przejedzonym, najlepiej jeść w miarę możliwości często.

Zdrowe odżywianie – co jeść?

Zdrowe odżywianie powinno opierać się na spożywaniu określonych produktów. Liczy się między innymi duża ilość warzyw i owoców. To one są najlepszym źródłem składników odżywczych oraz witamin. Budują organizm i regulują w nim wszelkie procesy. Warto zadbać o to, aby każdego dnia spożyć ilość warzyw zalecaną przez WHO.

W zdrowej diecie powinno znaleźć się miejsce dla kiszonek, które korzystnie wpływają na organizm. Kwaszona kapusta czy ogórki są najlepszym źródłem witaminy C. Spożywanie tych produktów skutecznie chroni w sezonie jesienno-zimowym, kiedy ludzie są bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje.

Zbilansowana dieta – klucz do zdrowia

Nieważne co stanowi cel diety, ważne, aby była ona prawidłowo zbilansowana. Posiłki muszą uzupełniać zapotrzebowanie na wartości odżywcze. Konieczne jest dostarczenie właściwej ilości białka, tłuszczu oraz węglowodanów

Warto zadbać o prawidłową ilość kalorii. Od ich nadmiaru można łatwo przybrać na wadze, a od niedoboru – schudnąć. Zależnie od celu diety, ilość kalorii powinno się indywidualnie dobrać do własnych potrzeb.

Zdrowe odżywianie to cała masa wytycznych i wskazówek. Jednak dieta nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać. Wystarczy praktyka, dzięki której łatwo nauczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych. Na początku warto poradzić się dietetyka, który dobierze odpowiednią dietę indywidualnie do klienta i zadba o jej właściwe zbilansowanie

Dodaj komentarz